«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հունիսի 20-ին խորհրդարան էին այցելել ՀՀ Շիրակի մարզի Ջրափիի միջնակարգ դպրոցի աշակերտները եւ ուսուցիչները:
Հյուրերի հետ «Բաց դաս» է անցկացրել «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սոֆյա Հովսեփյանը:
Ողջունելով դպրոցականներին Ազգային ժողովում` պատգամավորը ներկայացրել է օրենսդիր մարմնի կառուցվածքն ու հիմնական գործառույթները:
Հետաքրքրվելով կրթության ոլորտի ծրագրերով՝ ներկաները բարձրաձայնել են Շիրակի մարզի դպրոցներում ներառական ուսուցման ներդրման խնդիրը:
Սոֆյա Հովսեփյանը պատասխանել է աշակերտների հարցերին՝ հորդորելով լավ սովորել, քանզի ամուր եւ կայուն պետության հիմքը կրթված սերունդն է:
Հյուրերը նաեւ շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել հերթական նիստի աշխատանքին, ԱԺ թանգարանում ծանոթացել օրենսդիր մարմնի պատմությանը:

Учащиеся и учителя средней школы села Джрапи Ширакской области – в парламенте
20 июня в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили учащиеся и учителя средней школы села Джрапи Ширакской области.
Открытый урок с гостями провела депутат фракции “Мой шаг” С.Овсепян.
Приветствуя школьников в НС, депутат представила структуру и основные функции законодательного органа.
Интересуясь программами образовательной сферы, присутствующие подняли проблемы инклюзивного обучения в школах Ширакской области.
С.Овсепян ответила на вопросы учащихся, призвав их хорошо учиться, поскольку образованное поколение – опора   крепкого и стабильного государства.
Гости также проследили за работой очередного заседания НС, в музее парламента ознакомились с историей законодательного органа.